středisko Louny
Záhlaví
Výprava Karlštejnsko

O víkendu ve dnech 14. - 16. května se 8 nebojácných členů oddílu vydalo do atraktivních míst Karlštejnska. Předpověď počasí ani situace při odjezdu nebyla nejlepší - déšť, déšť a znovu déšť. Navíc zafungovalo pravidlo, které dosud nebylo vysvětleno: "Čím horší podmínky, tím větší účast".

Poděkování patří nejen statečným účastníkům, ale hlavně účastnicím, rodičům a neméně počasí (nebo také srážkovému modelu z ČHMÚ).

Jediným stínem naší výpravy byla stavba a bourání stanů a vlastní balení věcí zpátky do batohu. I Papoušek byl s balením před holkama hvězda. A když si potom někdo postaví hlavu - no máme co trénovat. Techniku i psychiku ...

Kromě poznávání krásných míst tohoto území jsme hráli několik her a plnili úkoly. Připomenul bych mlčení, které nejdéle vydržela Motýlek (více než hodinu) a nejméně Papoušek (asi 3 minuty), zkoušeli jsme pochodové značky, znalosti stromů a terénní počítání. Kvarteto nám krásně vyplnilo cestu vlakem mezi Prahou a Srbskem při cestě tam i zpět.

I když mě samotného bolely nohy ještě za tři dny, doufám, že se výprava líbila a zažijeme takových ještě mnoho.

Teď už vzůru na "obrazové zpravodajství":
Nástup První cíl Solvayovy lomy Důlní železnice Podzemí Netopýr Přelévání pití ... Na maxižidli Motýlek v divočině Bubovický vodopád U Malé Ameriky Malá Amerika
Šachy